Sağlık hakkında tüyolar!

All On Four Tedavisi

All On Four Tedavisi
0 4

All On Four tedavisi, eksik dişlerin yerine konması için kullanılan bir restoratif diş hekimliği tekniğidir. Bu prosedür geleneksel dental implantlardan çok farklıdır, çünkü sadece dört implantla tam bir diş arkının değiştirilmesine olanak tanır. Bu tedavi seçeneği hastalara kırık, çürük veya eksik dişlerin değiştirilmesi için güvenilir ve uygun maliyetli bir seçenek sunar.

All On Four Nedir?

All-On-Four, dişlerini kaybetmiş ve diş fonksiyonlarını ve estetik çekiciliklerini geri kazanmak isteyen kişiler için devrim niteliğinde bir tedavidir. Tam bir diş arkının sadece dört dental implant ile değiştirilmesini içeren bir tedavi sürecini ifade eder. Protez kullanmaktan bıkmış ve diş sıkıntılarına daha kalıcı ve rahat bir çözüm arayanlar için harika bir alternatiftir. Burada, All-On-Four tedavisinin önemli yönlerini keşfedeceğiz.

All On Four Nedir?
All On Four Nedir?

All On Four Tekniği Nedir?

All On Four tedavisi son on yılda giderek daha popüler hale gelmiştir. Diş teknolojisindeki ilerlemeler sayesinde hastalar artık sadece dört diş implantı ile tam bir diş setine sahip olabilmektedir. Bu durum, diş hekimlerinin dental implant cerrahisine yaklaşımında devrim yaratmıştır. Bu tedavi hastanın gülüşünü ve güvenini geri kazanmasına yardımcı olur.

Prosedür, hastanın çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilen dört titanyum vidanın kullanılmasını içerir. Bu vidalar daha sonra üzerlerine yerleştirilecek olan protez seti için temel görevi görecektir. Bu tedavi prosedürü tek bir randevuda tamamlanabildiğinden birçok hasta için zaman kazandıran bir seçenektir.

All On Four tedavisinin avantajlarından biri de eksik dişlerin yerine kalıcı bir seçenek olmasıdır. Çıkarılabilen geleneksel protezlerin aksine, bu tedavide kullanılan protezler yerine sabitlenir. Bu, hastaların doğal dişlerle olduğu gibi yiyebilecekleri, konuşabilecekleri ve işlev görebilecekleri anlamına gelir. Dahası, bu tedavi uzun ömürlü, dayanıklı ve işlevseldir.

All On Four tedavisi çok sayıda dişini, hatta üst veya alt arktaki tüm dişlerini kaybetmiş hastalar için mükemmel bir seçenektir. Bu prosedür, zamanında tedavi ve diş hekimine minimum ziyaret kolaylığı sunarak geleneksel diş hekimliği tedavisine popüler bir alternatif haline getirmektedir. Bu tedavinin bu kadar çok faydası varken, hastalar mükemmel bir gülümsemeye ulaşmak için tercih ettikleri çözüm olarak düşünmek isteyebilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.