Sağlık hakkında tüyolar!

Çarpık Diş Düzeltmek İçin Seçenekleriniz Nelerdir?

Çarpık Diş Düzeltmek İçin Seçenekleriniz Nelerdir
0 34

Herkes kendinden emin bir şekilde gülmek ve gülümsemek ister. Ancak, düzensiz dişleriniz varsa, onları göstermekten çekinebilirsiniz. Çarpık diş sık ​​görülen bir diş problemidir. Neyse ki, güvenle gülümseyebilmeniz için düzgün olmayan dişlerin daha iyi görünmesini sağlayan birkaç etkili tedavi vardır.

Kaplama veya şekillendirme gibi belirli teknikler daha az invaziv ve karmaşık olsa da, diş teli gibi diğerleri daha zordur. Gülümsemekten asla korkma! Dişleriniz düzensiz, çarpık, renksiz veya hasarlıysa kozmetik diş hekimliği ile düzeltilebilir.

Dişler Nasıl Düzensiz Hale Gelebilir?

Pek çok şey düzensiz dişlere yol açabilir. Örneğin, çarpık bir gülümsemeye kalıtım, kötü ağız bakımı, diş gıcırdatma, yaşlanma ve kazalar neden olabilir. Düzensiz dişleriniz size göre sadece kozmetik olarak sizi rahatsız ediyor olabilir. Bununla birlikte, dengesiz dişler başka diş problemlerine yol açabilir.

TME bozukluğu, ağrılı bir çene hastalığı veya ısırmanızla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu ciddi ağız problemlerinin ortaya çıkmasını durdurmaya yardımcı olacak bir teknik, çarpık dişlerinizi düzeltmektir.

Çarpık Diş Düzeltmek
Çarpık Diş Düzeltmek

Kaplamalar

Kaplamalar, dişlerinizin rengine uygun olarak üretilen ve dişlerinizin ön yüzüne yapıştırılan ince, porselen tabakalardır. Boşluklar, talaşlar, çatlaklar ve düzensiz şekilli dişler gibi küçük kusurları kapatırlar. Kaplamalar ayrıca renk bozulmalarını ve hasarlı emayeyi de gizleyebilir.

Diş kaplamaları, yalnızca birkaç konsültasyon gerektiren hızlı, non-invaziv bir prosedürdür. Diş hekiminiz, kaplamaları uygulamadan önce dişlerinizde düz bir yüzey oluşturmak için ince bir emaye tabakasını kaldıracaktır. Kaplama daha sonra sabitlenir. Bitirdiğinizde, gülümsemeniz tamamen farklı olacak.

Dişlerinizin boyutu, şekli, uzunluğu ve rengi, size hayallerinizdeki gülümsemeyi vermek için kaplamalarla değiştirilebilir. Bununla birlikte, kaplamalar sadece kozmetiklerin ötesine geçer! Ayrıca ısırmanızı daha iyi hale getirebilir ve daha kapsamlı diş prosedürlerine olan ihtiyacı azaltabilirler. Dişleriniz, çenenizin ve ısırmanızın doğru şekilde hizalanmasına da yardımcı olan porselen kaplamalarla gelecekteki zararlardan korunur. Ayrıca inanılmaz derecede güçlüdürler ve uygun bakımla uzun yıllar dayanabilirler.

Diş Yapıştırma

En az müdahaleci diş prosedürlerinden biri diş yapıştırmadır. Ayrıca, küçük diş hasarlarını, boşlukları ve çarpık dişleri etkili bir şekilde düzelten hızlı bir işlemdir. Sonuç olarak, gülümsemeniz daha düz ve dengeli görünecektir.

Diş hekiminiz, diş yapıştırma işleminiz sırasında dişinize az miktarda diş renginde kompozit reçine uygulayacaktır. Malzemenin istenilen şekli ve rengi kalıplanarak dişlerinizin geri kalanıyla eşleşmesi sağlanır. Reçine daha sonra parlatılır ve katılaştırılır. Düzeltildikten sonra randevunuzdan muhteşem yeni bir gülümseme ayrılabilirsiniz!

Taçlar

Porselen kuron, kırık, çürüyen veya eksik dişler için popüler bir tedavi seçeneğidir. Diş eti çizgisinin üzerini kaplayarak yaralı dişin görünümünü ve fonksiyonelliğini geri kazandırır. Yine de taçlar, gülümsemeyi daha iyi hale getirebilir.

Diş hekiminiz tarafından küçük bir dişin üzerine bir taç yerleştirilebilir, uzatılabilir ve gülüşünüzün geri kalanıyla karışması sağlanabilir. Kronlar doğal bir görünüme sahiptir ve size özel üretilir. Ayrıca dayanıklılıkları nedeniyle ısırmanızın ne kadar iyi çalıştığını etkilemezler. Gerçekte, kronlar dişlerinizi güçlendirir ve güçlendirir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.