Sağlık hakkında tüyolar!

Sıcak Havalarda Sizi Serin Tutacak 5 Yiyecek

Sıcak Havalarda Sizi Serin Tutacak 5 Yiyecek
0 346

Yazın kavurucu sıcaklarıyla mücadele ederken büyük bir top dondurma kulağa harika gelebilir, ancak bu sadece eskisinden daha sıcak çıkmanıza neden olacak hızlı bir çözümdür. Vücudunuz bu kalorileri sindirmeye ve depolamaya başladığında, sıcaklığınız yükselecektir. Bununla birlikte, serinleme sinirlerini tetikleyerek, terlemenize neden olarak, gerekli sıvıları sağlayarak ve daha fazlasını yaparak sıcağı yenmenize gerçekten yardımcı olabilecek yiyecek mevcuttur.

Sıcak Havalarda Sizi Serin Tutacak Yiyecekler
Sıcak Havalarda Sizi Serin Tutacak Yiyecekler

Sizi Serinletecek 5 Yiyecek

Nane. Nane, ağzınızdaki soğuğa duyarlı sinirleri tetikleyerek sizi serinletmek için harikalar yaratır – özellikle taze yenildiğinde ve sindirime yardımcı olarak iki katına çıkar.

  1. Şili biberi. Hindistan ve Tayland gibi sıcak iklimli ülkelerde baharatlı yiyecekler vazgeçilmezdir. Neden mi? Çünkü içlerinde bulunan kimyasallardan biri olan kapsaisin, vücudunuzda terlemenize neden olan bir reaksiyonu tetikler, bu da vücudunuzun sıcaklığını düzenlemesine yardımcı olan bir süreçtir.
  2. Su açısından zengin sebzeler. Sebzelerin sizin için iyi olduğu bilinen bir gerçektir, ancak yazın zor günlerinde bazı türler diğerlerinden daha da iyidir. Salatalık, turp ve yapraklı yeşillikler gibi su açısından zengin sebzeler, vücudunuz için çok önemli bir şey olan hidrasyonun sinsi bir kaynağıdır, çünkü uygun şekilde hidratlanmadığınız sürece terleyerek serinleyemezsiniz.
  3. Meyveler. Doğal olarak tatlı ve ferahlatıcı olan meyveler, sıcaklıklar yükseldiğinde şeker yüklü dondurulmuş ikramlar için hoş ve kolay bir alternatiftir. Serinlemenin anahtarı elma, kavun ve karpuz gibi yüksek su içeriğine sahip sulu meyveleri seçmektir.
  4. Nohut. Yaz aylarında ızgaranın başına geçmek sizi cezbedebilir, ancak dikkatli olun: Etin sindirimi için çok çalışmak gerekir. Onu tüketmek midenizin ateşini körükler ve sonuç olarak vücudunuz ısınır. Soğukkanlılığınızı korumak istiyorsanız, nohut gibi midenizi daha az yoran bir protein tercih edin. Bu baklagiller aynı zamanda lif ve vitaminlerle doludur.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.